Kleszcz u psa i kota – jak zapobiegać temu przykremu problemowi?

18Złapanie przez nasze domowe zwierzę kleszcza na skórę to bardzo nieprzyjemny dla właściciela incydent. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest interwencja weterynaryjna, ponieważ specjalista może pomóc w naprawdę profesjonalnym usunięciu tego insekta. Niedokładne usunięcie kleszcze prowadzi bowiem do bardzo groźnych chorób.

Wiadomo, że nieusunięte kleszcze u psów mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych u zwierząt. Stąd też warto wiedzieć, jak usunąć kleszcza psu i czy to jest możliwe, a jeśli tak to jak szybko wyjąć kleszcza psu domowymi narzędziami.

Oczywiście, jeśli nasze zwierzę nie miało jeszcze styczności z kleszczem, warto zainwestować w preparaty na kleszcze dla psów http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Produkty.aspx  ponieważ dzięki temu uchronimy zwierzę od stresu, a siebie przed głowieniem się, jak usunąć kleszcza w sposób szybki i bezbolesny. Na kleszcze dla zwierząt polecane są w szczególności preparaty do spryskiwania sierści, bardzo wygodne w użytku takie, jak frontline kot.

Na pewno warto wybrać te produkty nie tylko ze względu, że stanowią one doskonałą ochronę dla skóry naszego pupila. Wiele środków na kleszcze dla psa sprawia także, że sierść psa ma naprawdę przyjemny zapach, a w niektórych przypadkach staje się również na przykład o wiele bardziej miękka.

Nic więc dziwnego, że preparaty tego rodzaju cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli zwierząt domowych. Zachęcają one do zakupu także ze względu na to, że są niewątpliwie jednym z tańszych sposobów zadbania o ochronę psa czy kota przed kleszczami, które w ostatnich latach stały się bardzo aktywne.

 

Comments are closed.

Najnowsze wpisy
 • salon masażu

  Kilka Salonów jest niemal takie same jak inne rodzaje masażu jedyną różnicą jest to, że zamiast jednego stołu do masażu są dwa. Nie będzie dwóch terapeutów w pokoju-jeden dla ciebie a drugi dla Twojego partnera. Samolotem do masażu po raz …
 • Nietrzymanie moczu – przyczyny

  Dbając o swoje zdrowie, trzeba wiedzieć, że w przypadku problemów z trzymaniem moczu możemy poradzić sobie, zmieniając niektóre produkty, które na co dzień spożywamy. Warto jest pamiętać o tym, jak mocno może na pęcherz wpływać kawa bądź też alkohol.
 • Co to jest nadżerka macicy?

  Jedną z chorób, która dotyka znaczną część kobiet jest nadżerka. Jest to problem medyczny związany z procesem zastępowania nabłonka wielowarstwowego nabłonkiem gruczołowym walcowatym na powierzchni części pochwowej szyjki macicy. Jest to problem zdrowotny, który pojawia się najczęściej u dojrzałych płciowo …
 • Refleksologia

  Ludzie zawsze szukają sposobów aby schudnąć. Zamiast uciekania się do leków, które mogą być szkodliwe dla organizmu ważne jest aby ujawnić bardziej naturalne podejście.Oto spojrzenie na refleksologii, jeden z najnowszych trendów w utracie wagi.Refleksologia przywraca równowagę wszystkich systemów organizmu. To …
 • Niespokojne nogi

  Zespół niespokojnych nóg może mieć rozmaite objawy. Niekiedy są to mioklonie przysenne (mimowolne ruchy lub kurcze nóg przy zasypianiu, które nie są bolesne) które zazwyczaj nie są uciążliwe. Jeśli jednak się nasilą, mogą utrudniać zasypianie. Może być to też dziwne …