Kleszcz u psa i kota – jak zapobiegać temu przykremu problemowi?

18Złapanie przez nasze domowe zwierzę kleszcza na skórę to bardzo nieprzyjemny dla właściciela incydent. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest interwencja weterynaryjna, ponieważ specjalista może pomóc w naprawdę profesjonalnym usunięciu tego insekta. Niedokładne usunięcie kleszcze prowadzi bowiem do bardzo groźnych chorób.

Wiadomo, że nieusunięte kleszcze u psów mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych u zwierząt. Stąd też warto wiedzieć, jak usunąć kleszcza psu i czy to jest możliwe, a jeśli tak to jak szybko wyjąć kleszcza psu domowymi narzędziami.

Oczywiście, jeśli nasze zwierzę nie miało jeszcze styczności z kleszczem, warto zainwestować w preparaty na kleszcze dla psów http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Produkty.aspx  ponieważ dzięki temu uchronimy zwierzę od stresu, a siebie przed głowieniem się, jak usunąć kleszcza w sposób szybki i bezbolesny. Na kleszcze dla zwierząt polecane są w szczególności preparaty do spryskiwania sierści, bardzo wygodne w użytku takie, jak frontline kot.

Na pewno warto wybrać te produkty nie tylko ze względu, że stanowią one doskonałą ochronę dla skóry naszego pupila. Wiele środków na kleszcze dla psa sprawia także, że sierść psa ma naprawdę przyjemny zapach, a w niektórych przypadkach staje się również na przykład o wiele bardziej miękka.

Nic więc dziwnego, że preparaty tego rodzaju cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli zwierząt domowych. Zachęcają one do zakupu także ze względu na to, że są niewątpliwie jednym z tańszych sposobów zadbania o ochronę psa czy kota przed kleszczami, które w ostatnich latach stały się bardzo aktywne.

 

Comments are closed.

Najnowsze wpisy
 • Dlaczego warto sięgać po sprawdzone leki przeciwbólowe?

  Każdy organizm jest inny i każdy może potrzebować zupełnie innych środków przeciwbólowych, gdy wystąpi awaryjna sytuacja. Bardzo często tabletki przeciwbólowe są potrzebne niemalże natychmiast, a w takiej chwili eksperymentowanie nie zawsze może dobrze się skończyć. Warto na pewno wtedy wybrać …
 • Sulfonahidy

  Sulfonamidy stanowią grupę leków przeciwbakteryjnych, które przed 45 laty zapoczątkowały nową erę w chemioterapii. Działają bakteriostatycznie, przede wszystkim ma gronkowcowe, niektóre paciorkowce, dwoniki rzeżączki, zapalenia płuc i zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, pałeczki czerwonki, przecinkowce cholery, laseczki wąglika. Mniej wrażliwe na sufonamddy …
 • Rozpoznawanie trądziku różowatego

  Trądzik różowaty jest szczególnego rodzaju trądzikiem, dlatego jego leczenie prowadzone jest w bardzo specyficzny sposób. Poza tym samo rozpoznawanie występowania u kogoś trądziku różowatego przebiega nieco inaczej niż rozpoznawanie zwykłego trądziku.
 • Przeziębienie w ciązy

  Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, pełen radości jak i niepokoju. Jednym z powodów do zmartwień jest przeziębienie, które w okresie jesienno – zimowym dotyka sporą część społeczeństwa. Kobiety w ciąży w szczególności powinny zadbać o siebie. Dbając o …
 • Zakupy suplementów przez internet

  Czy jesteś w poszukiwaniu przystępnych suplementów Berberyna zdrowia aby pomóc w utracie wagi lub leczenia swojego wysokiego poziomu cholesterolu? Jeśli tak to warto rozważyć pomocne porady tutaj. W ostatnich latach coraz więcej konsumentów odkryło, że mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy podczas …