Kleszcz u psa i kota – jak zapobiegać temu przykremu problemowi?

18Złapanie przez nasze domowe zwierzę kleszcza na skórę to bardzo nieprzyjemny dla właściciela incydent. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest interwencja weterynaryjna, ponieważ specjalista może pomóc w naprawdę profesjonalnym usunięciu tego insekta. Niedokładne usunięcie kleszcze prowadzi bowiem do bardzo groźnych chorób.

Wiadomo, że nieusunięte kleszcze u psów mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych u zwierząt. Stąd też warto wiedzieć, jak usunąć kleszcza psu i czy to jest możliwe, a jeśli tak to jak szybko wyjąć kleszcza psu domowymi narzędziami.

Oczywiście, jeśli nasze zwierzę nie miało jeszcze styczności z kleszczem, warto zainwestować w preparaty na kleszcze dla psów  ponieważ dzięki temu uchronimy zwierzę od stresu, a siebie przed głowieniem się, jak usunąć kleszcza w sposób szybki i bezbolesny. Na kleszcze dla zwierząt polecane są w szczególności preparaty do spryskiwania sierści, bardzo wygodne w użytku takie, jak frontline kot.

Na pewno warto wybrać te produkty nie tylko ze względu, że stanowią one doskonałą ochronę dla skóry naszego pupila. Wiele środków na kleszcze dla psa sprawia także, że sierść psa ma naprawdę przyjemny zapach, a w niektórych przypadkach staje się również na przykład o wiele bardziej miękka.

Nic więc dziwnego, że preparaty tego rodzaju cieszą się sporą popularnością wśród właścicieli zwierząt domowych. Zachęcają one do zakupu także ze względu na to, że są niewątpliwie jednym z tańszych sposobów zadbania o ochronę psa czy kota przed kleszczami, które w ostatnich latach stały się bardzo aktywne.

 

Comments are closed.

Najnowsze wpisy
 • Najbliższe otoczenie utrzymane w porządku

  Jeśli myślimy, że dbanie o porządki w domu to tylko niczym nieuzasadniony przymus, jesteśmy w błędzie, jako że zalegający kurz, czy pyły mogą w praktyce nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale także mogą wywoływać różne choroby, takie jak chociażby nieprzyjemne alergie.
 • Odmrożenie

  Postępowanie w przypadku odmrożenia jest uzależnione od stopnia uszkodzenia skóry. Podobnie jak w przypadku poparzenia, wyróżnić można trzy stopnie. W przypadku pierwszego i drugiego, o ile nie są zbyt rozległe, możemy poradzić sobie samodzielnie. W przypadku trzeciego stopnia, gdy nastąpiło …
 • Objawy nadciśnienia

  Wiele osób uważa, że nadciśnienie jest taką chorobą, która nie powoduje występowania żadnych dolegliwości bólowych. Jest w tym bardzo dużo prawdy, jednak trzeba pamiętać, że różne powikłania związane z przebiegiem choroby nadciśnieniowej mogą już powodować występowanie nawet dolegliwości bólowych. Dlatego …
 • Młodość na (mikro)fali

  Przeglądając ostatnie nowości w świecie zdrowia i urody, można natknąć się na metodę, która stanowi spory krok do przodu w zapobieganiu zmarszczkom i próbie zachowania jak najdłużej młodego wyglądu. Zaadaptowane na potrzeby współczesnej technologii fale radiowe, te same, które warunkują …
 • Sposób odżywiania

  Czy masz trudności ze zbilansowaną zdrową dietą? Jeśli tak, być może trzeba będzie użyć pasków żywieniowych, które mogą pomóc Ci w prawidłowym odżywianiu się, ponieważ organizmowi może brakować niektórych składników. Często ci, którzy mają mało czasu by się prawidłowo odżywiać, …