Znaczenie magnezu w ciąży

Magnez niewątpliwie należy do bardzo ważnych pierwiastków, jakie biorą udział w wielu procesach odbywających się w ludzkim organizmie. Jego niedobór powoduje szereg dolegliwości, jak  np. bezsenność, skurcze i bóle mięśni, podatność na migreny oraz stres, a także rozdrażnienie i obniżone samopoczucie.

Jak widać, magnez jest makroelementem w znaczący sposób wpływającym na jakość życia. Trzeba jednak wiedzieć, że jest on bardzo ważny dla kobiet w ciąży. Jego niedobory mogą spowodować rozwój nadciśnienia tętniczego, co jest bardzo niebezpieczne dla pań spodziewających się dziecka. Niskie stężenie tego pierwiastka we krwi może prowadzić do nieprzyjemnych skurczy nóg, drżenia i osłabienia mięśni. Warto tutaj dodać, że skurcze dotyczą również mięśni gładkich, a w tym mięśni macicy.

Jeśli poziom magnezu jest bardzo niski, może to odprowadzić do przedwczesnego porodu. Problemem wielu kobiet w ciąży jest zmienność nastroju spowodowana zmianami hormonalnymi zachodzącymi w tym czasie w organizmie, a prawidłowy poziom magnezu we krwi pozwala skutecznie zwalczać niskie samopoczucie i drażliwość. Ponieważ bierze on udział w tworzeniu układu kostnego dziecka, ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu. Jak widać dostarczanie odpowiedniej dawki magnezu do organizmu jest bardzo ważne w ciąży i wpływa zarówno na samopoczucie przyszłej mamy, jak i na rozwój jej dziecka. Właśnie dlatego należy w tym okresie spożywać suplementy diety zawierające ten pierwiastek, jak np. Magne B6 (https://www.magneb6.pl/dla%20kogo%20magnez/rola-magnezu-w-ciazy).

Comments are closed.

Najnowsze wpisy
 • suplementy diety

  Jeśli szukasz sposobu, aby upewnić się, że jesteś w szczytowej dla każdego rodzaju aktywności fizycznej, to należy spojrzeć na uzyskiwanie sportowych suplementów żywieniowych. Są to suplementy, które są używane przez sportowców, aby utrzymać je w zdrowiu. Można ich używać do …
 • Rozpoznawanie trądziku różowatego

  Trądzik różowaty jest szczególnego rodzaju trądzikiem, dlatego jego leczenie prowadzone jest w bardzo specyficzny sposób. Poza tym samo rozpoznawanie występowania u kogoś trądziku różowatego przebiega nieco inaczej niż rozpoznawanie zwykłego trądziku.
 • Sposoby na ból brzucha

  Przyczyn bólu brzucha może być wiele. Najczęściej dolegliwość ta świadczy o problemach z układem trawiennym, ale oczywiście nie jest to regułą. Ciąża, menstruacja, zapalenia układu moczowego, problemy żołądkowe, a nawet zawał serca – wszystko to może objawiać się właśnie bólem …
 • Wypadające włosy – powszechny problem

  Nie trudno zauważyć, że coraz częściej ludzie mają problem z owłosieniem. Skutkiem tego problemu jest wypadanie włosów. Wiele ludzi uważa, że rozwiązaniem kłopotu są tabletki mające na celu zaprzestanie wypadaniu włosów. Jednak czy na pewno?
 • Sposoby ochrony przed zanieczyszczeniami w pomieszczeniach zamkniętych.

  Emisja lotnych związków organicznych musi być kontrolowana, aby zapewnić wysoką jakość powietrza w środowisku i była w zgodna z licznymi przepisami federalnymi, stanowymi i lokalnymi. Gdy nie są odpowiednio zebrane, mgła z obróbki oleju i płynu chłodzącego, w warunkach przemysłowych …